Ameliyat sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyat sonrası 1 ay kadar ağır spor, travma, güneş, stres ve alkolden uzak durulması tavsiye edilir.

Ameliyat sonrası seyahate/işe gidilir mi?

Ameliyattan sonra hastalar seyahat edebilir. Fakat 2. Gün bir genel kontrol ve özellikli bir yıkama yapılır. Bu önem taşıyan bir uygulamadır. Hastalarımız bu günden sonra bir şapka kullanarak rahatlıkla işlerine gidebilirler.

Ameliyat sonrası ağrı ve şişlik olur mu?

FUE yöntemi çok gelişmiş bir yöntem olduğu için ameliyat sonrasında ciddi bir ağrı oluşmaz. Ameliyat gecesi ağrı olsa bile doktorunuzun verdiği basit bir ağrı kesici ile bunu rahatlıkla atlatabilirsiniz. Şişlik ise yine doktorunuzu tarif edeceği bir buz uygulaması ile oluşmayacaktır.

FUE yöntemi çok gelişmiş bir yöntem olduğu için ameliyat sonrasında ciddi bir ağrı oluşmaz. Ameliyat gecesi ağrı olsa bile doktorunuzun verdiği basit bir ağrı kesici ile bunu rahatlıkla atlatabilirsiniz. Şişlik ise yine doktorunuzu tarif edeceği bir buz uygulaması ile oluşmayacaktır.

Ekilen saçlar dökülür mü?

Saç foliküllerinin alındığı bölgenin genetik yapısı ve biyolojisi ömür boyu canlı kalmaya, hiç dökülmemeye göre hücre çalışmasını gerçekleştirir. Dolayısıyla ekildikleri bölgede de aynı yapıyı korurlar ve dökülmezler.

Saçlar ne kadar sürede istenilen duruma gelir?

İlk 3 aydan itibaren ekilen saçlar uzamaya başlar. Ayda 0,8 cm- 1,5 cm arasında uzarlar. 6 ayda saçlı bir görüntü oluşur. 8-12 ay kadar saçlar çıkmaya ve uzamaya devam ederler.

Ekim belli oluyor mu? Saçlar doğal görünüyor mu?

FUE yöntemi çok gelişmiş bir ekim yöntemidir. Bu nedenle artık ekilen saçlar oldukça doğal görünümlüdür. Saçların çıkış yönlerine göre ekim yapıldığında saç ekimi asla belli olmaz.

Uygulama sonrası iz kalır mı?

FUE yönteminde başın hiçbir bölümünde iz kalmaz. Çok konforlu bir yöntemdir.

Kök alınan bölgeden tekrar saç çıkar mı?

Kök alınan bölgeden tekrar saç çıkmaz. Fakat oradaki saçlı deri iyileşme esnasında sıkılaşarak birbirine yaklaşır ve seyreklik olmaz. Ayrıca uzayan saçlar birbirini örter.

Ekim öncesi saçların uzunluğu ne kadar olmalı?

Ekim öncesinde kullanılan mikro motorun saç köklerine ulaşabilmesi için saçların kısa olması gerekmektedir. Bu sebeple saçlar 1 numara kesilir.

Saç ekimi kaç saat sürüyor?

Açıklık alanın büyüklüğü ile orantılı olarak 6–8 saat arasında bir sürede saç ekimi yapılır.

Saç ekimi nasıl yapılıyor?

Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyondur. Hasta ekim boyunca uyanıktır. Televizyon seyredebilir, gazete okuyabilir. Saç ekimi birkaç aşamalı bir operasyondur.

İlk aşamada, nakledilecek saç kökleri ense üstü bölgesinden bir mikro motor vasıtasıyla alınır. Bu fue yönteminin temelini oluşturur.

İkinci aşamada, saç foliküllerinin yerleştirileceği saçların dökülmüş olduğu bölgeye kanallar açılır.

Üçüncü aşamada, bu kanalların içine alınmış olan saç folikülleri yerleştirilir.