• by marka365
  • 30 Aralık 2019
  • 0

Dr. Levent Türbedar

Yeni vücut toparlama sistemi Venus Freeze’i kliniklerinize katma amacınız nedir?

Dermamed kliniklerinde, bugüne kadar birçok başarılı Radyofrekans (RF) ve zayıflama cihazlarıyla çalıştık. Medikal estetik alanındaki yenilikleri takip eden bir kurum olarak daha iyi sonuç, daha fazla emniyet ve daha kolay uygulama esaslarını hep dikkate almışızdır. Venus Freeze’i ailemize katma nedenimiz de bu; Venus Freeze, yeni yıldızımız…

Elinizdeki cihazlardan da iyi sonuçlar almıyor musunuz?

Tabii ki alıyoruz; ancak değişim iyidir. Ayrıca aradaki farklar anlaşılıp, hasta memnuniyeti gözle görülünce, hepimize daha fazla güven geleceğine eminim. Bakın öncelikle şu bilgi dikkate değer bir bilgidir; Amerika Birleşik Devletlerinde piyasaya sunulduğu andan itibaren son bir yılda tam 600 adet Venus Freeze satılmış. Bu cihazı alan 600 kliniğin hepsi yeni açılmamış, muhakkak bir başka marka RF cihazları kullanan kliniklerdi. Yani daha iyi bir sistemle çalışmaya onlar da karşı koyamadılar.

Venus Freeze’in diğer cihazlardan farkı nedir?

Önceki çalıştığımız Radyofrekans cihazlarının vat güçleri, 20W, 30W, 50W civarındaydılar. Venüs Freeze’in gücü tam 150W’dır. Diğerleri niye daha güçlü olamıyorlardı derseniz cevabı şu; teknolojik olarak daha fazla enerji, cildi acıtma ve yakma riski taşıdığından daha yüksek bir noktaya çıkamıyorlardı.

Bu enerjiye çıkmak ve hastayı incitmemek nasıl mümkün oluyor?

(MP)² adı verilen ve Radyofrekans ile Magnetic Pulses / Manyetik Titreşim uygulamalarını bir araya getiren, dediğim gibi invazif olmayan bir teknoloji ürünü. Bu eşsiz birleşim, ki bu anlamda FDA onaylı tek teknolojidir, acı vermeksizin cildin derinliklerine etki edebiliyor. Bunun yanı sıra Venüs Freeze’in bu kadar yüksek enerjiyi her bir kutuptan, sıralı bir şekilde veren, müthiş bir enerji dağıtım teknolojisi var. Bu bize eşit ve emniyetli bir ısınma sağlıyor.

Radyofrekans ve Manyetik Titreşim nasıl bir mantıkta bir arada çalışıyor?

Cihaz multi-polar yani çok kutuplu bir yapıda ve her bir kutuptan aynı anda manyetik alan (MA) oluşturan atışlar yapmaktadır. Bu 0,5 Tesla kadar bir güçtür. Bu seviyedeki manyetik alan enerjisi, doku iyileşmesini artırmak için yeterlidir ve tehlikeli değildir. Zaten insanoğlu dünyada 1 Tesla kadar MA etkisi altında yaşamını sürdürmektedir. MA ile ilgili yapılmış 200 kadar yara iyileşmesi ile ilgili klinik çalışma vardır. Zaten cihazın tasarımını yapan Rus bilim adamının çıkış noktası, RF + MA kombinasyonunun “doku yenilenmesinde” başarılı olma fikridir.

Venus Freeze’i ne tedavilerinde kullanıyorsunuz?

Cilt sıkılaştırma, çevresel incelme, kırışıklık ve selülit tedavilerinde… Multi-polar radyo frekans, dokuda termal bir reaksiyon oluşturarak, vücudun tepki vermesini ve doğal yollarla kendisini iyileştirmesini sağlıyor. Vücudun verdiği bu kendi kendini yenileme tepkisi yeni bir kolojen dokusu oluşumuna ve elastin lif üretimine neden oluyor. Ciltteki aktif kolojen cildin genç ve sıkı görünmesini sağlarken, yeni oluşan lifler cildin elastikiyetini artırıyor.

Siz böyle deyince insan en ince ayrıntısına kadar merak ediyor. Bu cihazın uyguladığı yüksek ısı tam olarak nasıl bir etki sağlıyor?

Öncelikle şunu tekrar vurgulamalıyız: Bu gibi cihazlar, dışarıdan içerideki yağları kaloriye çevirip, yakamaz. Dolayısıyla temel hedef çevresel incelme olduğunda kişinin mutlaka yediklerine de dikkat etmesi gerekir. Yüksek ısının etkisine gelince şöyle sıralayabilirim;

– İlk önce etkilenen ve 45 derecelere çıkan cildin fibroblastları yanma hissi algılayarak, kolajen üretimini artırırlar. Su tutulması ve elastikiyet artar.

– Aşırı şişmiş, düzensiz yağ hücrelerinin fazla yağını sıvılaştırarak masaj etkisiyle hücre dışına çıkmasını ve oradan da kana karışmasını sağlar.

– Sıkışmış kan ve lenf yollarının genişleyerek, bölgenin daha fazla oksijenlenmesini ve beslenmesini sağlar; yani bölgesel metabolizma artışı olur.

– Bu derin ısıtma işlemi sırasında uygulanan masaj hareketleri, ergonomik başlık sayesinde, aynı zamanda mekanik olarak selülitin sebebi olan bağ dokusunun elastikiyetini artırmaktadır.

– Yine bu hareketler, ısınmış dokuda başarılı bir şekilde lenf drenajını gerçekleştirmektedir.

– Geniş olan vücut probu, enerjiyi derinlere gönderip, yağlara etki ederken, küçük olan yüz probu ise hem rahat kullanımlı hem de yüzün yağ dokusunu eritmeden etki sağlamaktadır. Bu durum klinik çalışmalarla da ispatlanmıştır.

Bu cihaz başka hangi alanlarda etkili?

Manyetik alan eklenmiş Venus Freeze cihazımız uygulama alanında yeni kılcal damar oluşumunu artırarak, bölgenin oksijenlenmesi ve beslenmesini de artırıyor. Böylece tüm doku katmanlarının kalitesi artar. Yine bu sebeple yara iyileşmesini artırdığı birçok klinik çalışmalarla gösterilmiştir. Bu da çok önemli bir etki. Cildin yenilenmesini sağlayan ve yaşlanmayı engelleyen de yine aynı özellik.

Son olarak Venus Freeze hangi bölgelerde kullanılabiliyor?

Tüm vücutta ve yüzde kullanılabiliyor. Özellikle batın bölgesi, yüz, kollar ve baldırlarda tamamen ağrısız bir toparlanma gerçekleştiriyor. Doğum sonrası karın sarkması, kilo alıp vermeden dolayı bacak ya da kollarda oluşan deformasyon, herkesin kabusu selülit ya da kırışıklıklar etkin şekilde tedavi ediliyor. Sonuçlar inanılmaz diyebilirim. Yalnız bilgilendirme amaçlı yayınlanmıştır

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *