Sakal ekimi
Sakal ekimi işlemini gür sakallara kavuşmanın en etkili yolu olarak tercih etmektedir. Günümüzde erkeklerin istenilen düzeyde sakal ekimi ile istedikleri görünüme sahip olmaları amacıyla farklı yöntemler ile sakal ekimi işlemlerinin yapıldığı görülür. İşte bu işlemler içerisinde ilk olarak ortaya çıkan FUT ekim yöntemidir. Bu yöntem ilk sakal ekim yöntemi ve aynı zamanda saç ekiminde de kullanılan ilk yöntemdir.

Sakalın ekildiği bölgede genel olarak kızarıklık, aşırı ağrı, yüzde lekelenme ve kök hücrenin alınacağı yerde şiddetli ağrı gibi olumsuzlukların görülmediği FUE sakal ekimi işlemi ile, sakal ekimi yapmak isteyen fakat korku ve olumsuzluk gibi tereddütler nedeniyle bir türlü sakal ekimi yapamayan her bireyin kolaylıkla gür sakallara ağrısız bir şekilde ulaşması imkanını sağlar.

Bıyık ekimi

Öncelikli yapılacak işlem ise bıyık için alınacak köklerin sayısının tespitidir. Sayı bakımından netlik kazanıldıktan sonra bıyığın ekileceği yüz hatları belirlenerek, bıyık ekimi için belirlenen yöntem ile işleme başlanılır. Bıyık ekiminin en çok tercih edilen yöntemlerinin başında FUT ve FUE ekim yöntemi gelir. İşlem yapılacak bölgenin genişliğine göre ortalama  6 saat sürer.