Leke tedavisinde önemli bir IPL (Intense Pulse Light / Yoğunlaştırılmış Işın Demedi) teknolojisi olan PPx / Mavi Işık ile lekelerin temizlenmesi, cilt kalitesinin artması ve sıkılaşması konularında güvenli uygulamalar yapıyor, başarılı sonuçlar sunabiliyoruz.

Bu fototerapi sisteminde “mavi grup” diye adlandırılan ışık dalgaları cildin vakumlansıyla birlikte verilerek etkin bir şekilde kullanılır. PPX’in vakumla birlikte kullanılması sayesinde deri içeri çekildiğinden, daha düşük bir enerji emniyetli bir şekilde derinlere kadar ulaştırılır. Böylece deri altındaki bütün üretim mekanizmaları harekete geçirilebilmektedir.

Leke tedavisinde Mavi Işık’ın özelliği, “sadece lekelerin” yanıp dökülmesini sağlaması, lekenin çevresindeki sağlıklı dokuya zarar vermemesidir.

Cildin en dış tabakasında yer alan güneş lekeleri ya da benzeri leke ve izlerin tedavisinde ise Mavi Işık cilt yüzeyine zarar vermeden etkisini gösterir ve cildi değişime mecbur bırakır. Dört seansta cilt hem yüzeyden hem de deri altından değişmiş olur. Bu tedaviler, periyodik cilt temizliği yapılarak desteklenir. Böylece cildin eskisinden çok daha canlı, parlak ve pürüzsüz bir görünüme bürünmesi amaçlanır.