Genişlemiş gözenekler, sarkmış ve matlaşmış cilde karşı her mevsim uygulanabilen bir yöntem: Karbon Peeling / PST!

PST nedir?

PST; özel bir teknolojiye sahip NdYag lazer ile güneşli aylarda bile güvenle uygulanabilen özgün bir gözenek/cilt sıkılaştırma tedavisidir.

PST uygulamasında ilk adım, cilt yüzeyinin karbon kremle örtülmesidir. Zannedildiği gibi yüz derisi çok kalın değildir, kalınlık hissini veren yağ tabakasıdır. Karbon kremi, enerjinin yüzeyel deride maksimum yükseklikte yoğunlaşmasını sağlamaktadır. Bu özel olarak hazırlanmış karbon krem, ani bir ısınmayla yüzeysel tabakayı kaldırır. Aynı yerde ortaya çıkan kısa süreli ama etkili ısı, deride yanma noktasına gelinmeden yeterli etkiyi gerçekleştirmektedir. Bununla beraber lazerin hücre yenilenmesini sağlayan fotoaktivasyon etkisi de gerçekleşir. Uygulama 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve günlük yaşantınızı etkileyecek bir durum oluşturmaz.

PST, her cilt tipine güvenle uygulanabilir, hızlı ve etkin sonuçlar alınabilir.

PST, her mevsimde ve koyu ciltlerde yapılabilecek kadar emniyetli, hızlı, çabuk sonuç veren bir peeling etkisi gerçekleştirir. Yanık, yani kızarıklık ve kabuklanma oluşturmaz. Birçok peeling yönteminden farklı olarak PST yazın rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yine de tedbir olarak güneş banyosu yapılan bir günde yapılmaması gerekebilir.