Ameliyatsız Yüz Germe

Sihirli Askı

Dermamed de bir yenilik daha! Ameliyatsız yüz germe tekniklerine bir yenisi daha katıldı: D Lift. Artık cilt sarkmasını engellemek,  zamanı yavaşlatıp daha genç, dinç görünmek için çok önemli bir avantaj daha var elimizde.

D Lift aslında gözümüzün önünde duran bir oluşumdan esinlenilmiş bir buluş. Hepimiz biliriz ki ameliyat edilmiş dikiş yerlerinin etrafında uzunca bir süre daha sert bir doku oluşur. Araştırmacılar bu sert dokuya bakıldığında görülmüş ki ipliklerin etrafında gelişen fibroblastik aktivasyon sonucu kolajen dokusu artmış ve böylece hem yara kaynamış, hem de etraf doku bir hayli sıkı bir yapıya dönüşmüş. Bunu göz önüne alan klinisyen tıp doktorları,  uygun tepki  gösterebilecek incelikte özel bir ameliyat ipliğini  bir iğnenin içine yerleştirerek cilt altı dokusuna yerleştirilecek bir teknik geliştirmişler.

Bu işlem, cilt altı bölgesine 1 cm aralıklar bırakarak adeta beton bir yapının içindeki demir kafesler gibi  döşenerek  yapılmaktadır. İplik yerleştirme işleminde, anestezik krem veya lokal anestezi de  kullanılabileceği  gibi, uygun bir el tekniği ile işlemi anestezisiz bile yapabiliyoruz. Tedavinin tamamı işlem bölgesini göre en fazla 20 dakika sürmektedir. İplikler yerleştirildikten sonra hissedilmemektedir ve çok ince olduklarından cilt yüzeyine dışarıdan bakıldığında gözle farkedilmemektedir. Hemen görülen olağan dışı toparlanma etkisi bilmelisiniz ki biraz da ödeme bağlıdır, ama erken etki 15 gün içinde fark edilmeye başlayıp, gerçek etki ise giderek artarak kolajen aktivasyonu ile 2 -3 ay içinde çok daha fazla belirginleşecektir.

7- 8 ay kadar sonra eriyebilen bu özel bir çeşit ameliyat ipliği herhangi bir alerji veya reaksiyona sebep olmamaktadır. İplikler erise bile etrafında oluşan kolajen dokusu hemen erimeyecek, varlıkları uzunca bir süre devam edecektir. Gerekirse ilaveler her zaman yapılabilir. Diğer tedavilerle de kombinasyonlar yapılabilir.

D Lift, kliniklerimizde; yüz ve boyun sarkmalarında, dudak üstü ve tüm  kırışıklıklarda, kol, iç bacak, karın ve meme sarkmalarında, özetle incelmiş olan tüm cildimizde, cildimizi kalınlaştırmak için sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

*Bu uygulama basında; cilt kafesi, örümcek ağı gibi isimlerle de tanıtılmaktadır.