Ameliyatsız burun dolgusunda, küçük çökmeler veya şekil bozuklukları var ise , küçük çıkıntılı bir buruna sahipseniz burun dolguları ile bu durum düzeltilebilir. Hastanın burnunda istenen görselliği sağlamak için belirlenen özel alanlara botoks veya dolgu yapılır.  Bu enjeksiyonlar, burnun istenmeyen çıkıntılarında, tümseklerinde veya burun ucu düşüklüğünde de kullanılabilir. Tedavi sonrası  hasta hemen sosyal hayatına geri dönebilir. Burun dolgusu için farklı bileşenleri olan dolgu maddeleri kullanılmaz.

Burun boyutunu daraltmak veya kısaltmak isteyen hastalar için bu işlem uygun değildir. Burnun gerçek şekil ve büyüklüğü tamamen değiştirilmek isteniyorsa burun estetiği operasyonu en doğru seçenek olacaktır.

Burun Dolgusunda bilinmesi gereken en önemli husus; kesinlikle burun anatomisi ve burun estetiği konusunda tecrübeli bir estetik cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilir, alerjik reaksiyon, kanama, enfeksiyon, gibi durumlar olabilir.