Radyofrekans enerjisini altınla kaplı mikro iğneler yoluyla kullanan bir cilt yenileme sistemidir. İşlemde kullanılan iğnelerin altınla kaplı olmasından dolayı ‘’ Altın İğne Uygulaması ‘’ olarak da adlandırılmaktadır. Derinin ayarlanabilir derinlikte mikroiğnelenmesini, Radyofrekans ( RF ) enerjisi ile birleştiren bir teknolojidir.

Altın İğneli Radyo Frekans; deri gevşekliğini tedavi etmek, kırışıklıkları azaltmak, yaşlanmış cildi germek yada akne izlerini düzeltmek için gerekli enerjiyi verirken aynı zamanda epidermisi ( üst deri ) yalıtımlı iğneler sayesinde koruduğu için yan etki riski düşük ve iyileşme süreci kısadır.

Yüz ve boyun gençleştirme, cilt yenileme,  akne ( sivilce ) izleri tedavisi,  yüz , boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların azaltılması,  cilt sıkılaştırma, gözenek sıkılaştırma,  yara izi tedavisi, çatlak tedavisinde Altın iğneli radyo frekans yöntemi kullanılabilir.

Tüm yaş gruplarına uygulanabilir. Yan etki olasılığı çok düşüktür. Deriyi soyan lazer uygulamalarından farklı olarak İyileşme süreci kısadır.