• by marka365
  • 30 Aralık 2019
  • 110
  • 0

Dr. Levent Türbedar

Cildimiz her katmanında yaşlanmanın etkilerini yaşar. Bu nedenle gençleşmenin de her katmanda gerçekleştirilmesi gerekir. İçten ve dıştan sizi gençleştirecek alışkanlıklar, hatta bu yolda belirleyeceğiniz hayat görüşü dışında medikal estetik uygulamaları da her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte cilde büyük fayda sağlamaktadır.
İçten gençleşmeyi sağlayabilmek için doğru beslenme ve doğru vitamin desteği esastır. Sigara bırakma da içten iyileşme konusunda cilde destek verir. Çünkü hücrelerin tamiri için vitamin, protein ve temel mineraller çok gereklidir. Cildi dışarıdan iyileştirmek için neler yapmalı diyecek olursak; tabii ki güneşten korunma başta geliyor. Doğru cilt bakımı ve krem destekleri de olmazsa olmaz kurallardır.

Medikal estetik dediğimizde ise teknolojinin bize sunduğu nimetler öncelikle istediğimiz seviyede, kontrollü doku hasarı yapmak üzerine kurulu. Bizler, cilde en ufak bir zararı olmayan bu doku hasarı sayesinde vücudun kendi kendine iyileşmesini, yani gençleşmesini sağlıyoruz.

Şöyle bir düşünürseniz, insan dokusu ölene kadar kendini tamir etmeyi bırakmaz. Biz işte bu özelliği kullanıyoruz; dokunun kendine iyileşme komutu vermesini, kendini tamir etmesini, yani yenilemesini sağlıyoruz. Bu yüzden oluşan iyileşme hareketi, gerçek bir gençleşme sağlıyor. Gerçek kelimesini çok bilinçli olarak seçtim. Gerçek çünkü bu gençleşme, uzun süre kalıcı olup cilt yaşını iyice geriye götürüyor.
Radyofreanslar (RF), odaklanmış ultrason (HİFU), mikroakım tedavileri, lazer tedavileri, dolgu tedavileri, botoks enjeksiyonları, kimyasal ve micro peelingler, cilde vitamin kokteyli verdiğimiz mezoterapiler ve örümcek ağı gibi tedavilerin tamamı bu amaca hizmet ediyor.

Bizim gibi alanında uzmanlaşmış doktor ve kliniklerin sorumluluğu; sizlerin cilt, yaş, psikoloji ve bütçe özelliklerine göre en doğru, en uygulanabilir, en ekonomik kombinasyon programlarını çıkarıp, düzenli uygulamalarla sonuca ulaşmaktır. Burada uyumlu bir takım çalışması ve teknik alt yapı gerekir. O yüzden sadece bu işlere konsantre olmuş kliniklerde bu işe başlamanızı tavsiye ederiz.

Ustalık bu noktada öne çıkar. Bu kadar seçenek arasından sizin için en doğru kombinasyonları ne fazla ne az; bir denge içerisinde, zarar vermeden, abartmadan seçebilmek ve uygulamak ancak tecrübeyle mümkün olur. Hem uygulayan doktor hem de kişi için, çok sabır, emek, inanç ve güven gerektirir. Bir kerede, hızla yapılan tedaviler hep eksik kalır; dolayısıyla da etkileri uzun sürmez. Yine o söze geliyoruz; bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur. Sonuçta uygun stimulasyonlar sayesinde doğa çalışır ve durmaz; tüm güzelliklerini size de sunar. Zamanı hayal ettiğiniz ölçüde geriye alamayabiliriz belki ama zamanı yavaşlatabilir, en azından son 10 yılın etkisini gözle görülür şekilde hafifletebiliriz. Diyeceğim o ki; tüm dünyada çılgınca uygulanan bu neştersiz estetik yöntemlerinden herkes, az veya çok, mutlaka olumlu bir kazanım elde edecektir, ediyor da.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *